Jdi na obsah Jdi na menu
 


DISTANČKA RANČ OREL 2009

ObrazekRaděj jednou vidět, než stokrát slyšet a tak to platí i v tomto případě, kdy jsem poprvé chyběl na závodech, kdy startovala Sirhael. Ale člověk nemůže být na vícero místech současně, a proto se Vám pokusím přibližně popsat, jak to probíhalo v České Vsi skrz Míšina a Petčina kukadla, bez mé přítomnosti.

Jak už je zvykem, zahájení sezóny u nás na horách startuje neoficiální distanční závod, pro místní a i pro přespolní koňáky - na Ranči Orel. Datum konání padlo na 8.5.2009. Už týden před závody, jsem neustále ,,otravoval,, Míšu i Peťku s tím, že důležité je dojet bez zranění koně a jezdce a ať to berou jako pohodovou vyjížďku. Čím víc se blížil datum startu, tím víc jsem otravoval ba dokonce ještě to ráno jsem čekal než přijdou holky ke koním a opět se opakoval. Pak už jsem ale musel nechat vše osudu a na uvážení děvčat a vyrazil směr oficiální závody ve Sloupu v Čechách.

Po rozloučení a ,,poplivání,, holky nasedlali Sirču i Cavu a pěkně po kopytě šlapali směr ranč, tam se zaregistrovali a čekali na startku. Jak už to tady bývá, mohli jet spolem, což bylo paráda, protože to byla opravdu pěkná vyjížďka. Postupně odstartovalo 17 dvojic. Vzhledem k tomu, že to je pouhých 20km dlouhá trať, bylo to v celku rychle odjeto, ikdyž se na trati objevil malý uzlík kdesi u obory a tam se zakufrovalo, ale to nemá žádnou roli na výsledek, páč trať byla značena pro všechny stejně a toto klopítnutí tam udělalo dost dvojic. Po doklusání do cíle holky odsedlali a šli změřit tepy, ty byli ale mírně upraveny oproti oficiálním závodům ve prospěch koní. Poté mi hned volali, že jsou v pohodě - DĚKUJI. Sirča natepovala hned při vstupu a napoprvé, s Cavem to bylo horší a nakonec se nevlezl do časového limitu. Je přeci jen po různých zraněních a tak se s ním i opatrněnji jezdí což se projeví na jeho celkové kondici, ale věřím, že se mu bude zlepšovat a čím dýl  bude u nás, tím bude mít lepší fyzičku.

Celkové hodnocení a vyhlášení nakonec znělo. Ze 17-ti dvojic dojelo 8, z toho na třetím místě byla Káťa z ranče na Qvídovi - GRATULUJEME, druzí byli Roky od Raru a na prvním místě (pro mě neznámá) holčina Káťa na ČT-čku. ObrazekSirča si odvezla krásnou BRAMBORU, tedy čtvrté místo a k tomu dostala cenu kondice, protože víme proč :-) Pak už následovala cesta domů a lážoplážo. Tímto bych chtěl holky pochválit za jejich disciplinovanost, že koně nehledáme po Polsku a GRATULUJI ke krásným výsledkům. Ale nebyl bych to já, kdybych si nerejpl - ALE TRÉNINK POKRAČUJE, TAK ŠUPŠUP :-)

Zhodnocení pořadatelského ranče i s pár fotkami :-) Děkujem za otevření sezóny.