Jdi na obsah Jdi na menu
 


PETČINY ZZVJ

Další akce o prodlouženém víkendu, přesně řečeno 9.5.2009, kvůli které jsem se chtěl rozkrájet byla ZZVJ (Zkoušky Základního Výcviku Jezdce). Opět jsem chyběl, ale co naplat, zas nemůžu být všude, ještě že existují telefony :-)

Asi tak, po různých opletačkách, kdy se v podstatě trénovalo na louce a na koleně stlučených písmenkách drezurního obdélníku a na překážkách z pneumatik se nakonec usoudilo, že by to chtělo párkrát něco na úrovni a pod řádným dohledem. V podstatě hned za humny se nám naskytla příležitost v jezdeckém klubu a škole AMÍR v Rudné pod Pradědem, pod dohledem a vedením p.trenérky Nadi Knopové (tímto jí děkuji za ochotu a trpělivost). Samozřejmě hodně záviselo na Peťce, jak se ke všemu postaví, ale... nebudu předbíhat. Na první lekci si Peťka ozkoušela spolehlivého a trpělivého trakena ARAMISE. Nakonec stačilo jen pár lekcí a Peťka byla připravena, ikdyž si po každé lekci míň a míň věřila.

Nakonec den D nadešel. Na tom samém místě, kde probíhalo organizované trénování, se také pořádali i zkoušky. Peťula ani samou trémou nedýchala, stres s člověkem dělá divy a najednou nevidí a ani neslyší a vše má ohromně rychlý spád. Než se nadějete, stojíte ráno v 7:55 před komisí, ustrojení v gala jezdeckém a taháte číslo. Dva dny před losováním jsme si říkali, že by bylo super mít číslo tři a věřte nebo ne, trojka padla. To bylo znamení. Z celkového počtu deseti uchazečů to bylo skvělé. Pak následovalo nasedlávání nádherného ryzáka, Míša mohla asistovat a být psychickou podporou Peťky. Petčinými slovy - ja nic neumím, ja si nic nepamatuji, vše zvorám atd., to proběhlo asi takto :-)

Na Amarisovi se střídali Peťka, Bára a Sandra, což pravidla povolují. Při předvedení koně bylo vše v pořádku, jen to prej chtělo více života, ale znáte to - bylo ráno :-) Při drezuře se podařilo cválat chvíli na špatnou nohu, ale po opravě to taky prošlo a konečně při parkuru skoro bez chyb (podle Peťky - chyb jak máku) - ale po pravdě řečeno se objevila jen jedna a ta se taky opravila, což bylo hodnoceno kladně. Nic naplat - rozhodčí viděli, že Peťka je rodilý koňák a tak si mohla jít promrskat teorii na kus papíru. Ikdyž po pádu z Cava na hlavu, říkáme Peťce desetiminutová Peťka - zapamatovala si toho až moc a na dýl než na deset minut a tak i testy proběhly v pořádku. co to tedy znamená? PEŤKA ÚSPĚŠNĚ ABSOLVOVALA ZZVJ  a tímto ji vítáme ve světě jezdeckého sportu. Přejeme jen a jen hodné koně a krásné zážitky a úspěchy.

GRATULUJEME!!!

A proty, kdo dočetl až sem, tak je tu pár fotek :-)

a nějaké pohyblivé obrázky :-D